zpět na úvod

Tramvaj na Starém mostě, Bratislava

Na skok v Bratislavě

Také máte někdy ten dojem, že je potřeba poznávat města co máme kolem sebe? Že ne všechny cesty musí vést na jiné kontinenty, když jste ještě neviděli byť jen hlavní města evropských zemí? Já už dlouho. A jakkoliv mám nesmírně rád např. cesty do Asie, tak se neméně rád podívám do blízkého okolí. Vždyť to jsou ideální destinace na prodloužené víkendy.

Tentokrát padl výběr na Bratislavu. Na Slovensku jsem byl mnohokrát, ale zejména v horách či na řekách… ale v zásadě nikdy na prohlídce hlavního města. A tak vznikl výlet za kulturou, památkami a haluškami :)

A mimochodem, pokud budete hledat hotel v Bratislavě a jako my zjistíte, že v centru se ubytování špatně hledá a rozhodně tam není levno, zkuste hotel Tatra. Je jen malinko dražší než místní standard, přitom je skvěle položený, příjemný a mají skvělé snídaně! A pokud si chcete udělat radost malou slevou na další pobyt (a mě také), zkuste si hotel rezervovat na Booking.com přes tento odkaz.

Fotografie z výletu jsou tentokráte instagramovou formou, neb přesně tam mířily primárně. Budu rád, když zkouknete i mé další fotky na Instagramu.

 

Starý most, průhled na most Apollo:

Trochu typičtější pohled na Bratislavu, most Slovenského národního povstání s legendární UFO restaurací:

Fascinující je i moderní zástavba na břehu Dunaje, zejména bytovka částečně stojící nad cestou i řekou:

Další kus moderny nedaleko výše zmíněné bytovky, administrativní komplex jehož vnitřní otevřené atrium ovládli žraloci:

Co mě ale velmi překvapilo, je v jak bídném stavu jsou mnohé domy v centru. A možná v důsledku nějakého neštěstí je nejčastější cedulí a nápisem, jaký je ve městě vidět, informace „pozor, padá omítka“  či něco obdobného:

Sprejeři řádí všude, ale občas vznikají i velmi zajímavé kreace:

Toto kadeřnictví mě potěšilo, zejména otevřeností k čtyřnohým přátelům svých klientů:

A samozřejmě pár těch památek, krásný hrad a ještě hezčí zahrady, kostely, zákoutí kolem starých činžáků a skryté zahrady a parky kolem… ale nemenší dojem udělalo i autobusové nádraží: