zpět na úvod

Zvědavý mraveneček

Začíná být krásně! Těším se na nadcházející svátky, to se bude fotit :))

Hraju si s novou D300, je to parádní mazlík. Rozlišení a charakteritika šumu umožňují daleko více, než co jsem si mohl dovolit s D70. Hledáček je fakt parádní, grip s druhou spouští se při válení v trávě hodí. Už jen aby z toho padaly nějaké pořádné fotky :))

mraveneček

Tenhle mraveneček mě dostal, chudák se tam motal na bílém kvítku a zjevně nevěděl, kudy kam. Pak na mě takto drze kouknul, vycenil kusadla a motal se dál :) Byl takovej prťavej a úplně roztomilej :))

Koukal jsem, že na fotoskoda.cz mají v bazaru makroobjektiv Micro-Nikkor MF 200/4 Ai, manuální kousek ve slušném stavu za 8.500,– a přemýšlím, jak by se mi s ním fotilo. Asi si ho půjdu vyzkoušet: větší vzdálenost od hmyzáků láká, byť přináší nevýhodu v podobě nutných kratších časů a menší hloubky ostrosti. Žádný řádný test tohoto skla jsem nenašel, nemá někdo nějaký tip, zkušenost, názor? Vyplatí se?

aktualizace:
Objektiv jsem zkoušel, na omak se choval skvěle, ale jeho výchozí zvětšení 1:2 je málo, pro 1:1 je třeba jej doplnit dalším elementem… plný manuál… no nic. Uvidíme, jestli Nikon neudělá něco nového :)